Anasayfa » KONUT KREDİSİ » Uygun Faizli 240 Ay ( 20 Yıl ) Konut Kredisi Veren Bankalar ( ÖZEL )
Uygun Faizli 240 Ay ( 20 Yıl ) Konut Kredisi Veren Bankalar ( ÖZEL )

Uygun Faizli 240 Ay ( 20 Yıl ) Konut Kredisi Veren Bankalar ( ÖZEL )

Konut kredisi almak isteyenlerin en çok aradığı seçeneklerden birisi 240 ay vade ile en uygun taksit imkanları sunan bankalardır. 20 Yıl kadar vade yaptırarak hayalindeki eve sahip olmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda hangi bankaların 240 ay vade ile uygun faiz imkanları sunduğunu açıklama gereği duyduk. Günümüzde ev almak herkesin hayali, bir evim olsun diyerek çıktığımız yolda bizlere daha az faiz uygulayacak bankaları araştırmaya başlamamız çok doğaldır. Bazı faiz oranlarına göre belirli bankaların daha avantajlı olduğu gerçeğini günümüzde araştırmalar ve analizler sonucunda görmekteyiz.Bunun için kredi kullanmadan önce 240 aya kadar varan vade seçeneklerinin yanı sıra faiz oranını’da dikkate almamızda fayda var. Bankalar konut sahibi olmak isteyenler için gün geçmiyor’ki yeni bir kampanya yapmasın. Ev sahibi olmak isteyenlere özel kredi seçenekleri sunan bankalar hakkında kısaca bilgi verelim ve sizlerde ev sahibi olmadan önce daha düşük faizler ile krediyi nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler edinin.

Ev almak için kredi çekmek isteyenlerin en sık aradığı vade sayısından birisi olan 240 ay ( 20 yıl ) için hangi bankaların kredi verdiğini sizlere kısaca açıklamak ve yardımcı olmak istedik. Öncelikle vade sayısı çok fazla olduğu için bu şekilde bir kredi seçeneği sunan fazla banka bulunmamakta. Bunun için sizlere hazırladığımız üç banka içinden karşılaştırma yapabilir, konut kredisi kullanmadan önce fikir edinebilirsiniz. Sizlere aşağıda sunacağımız listede hem faiz tutarları, hemde ne şartlarda çekebileceğiniz hakkında bilgiler vererek aklınızda takılan soruların hepsine yanıt vermeye çalışacağız. Günümüzde işsizliğin ve geçim sıkıntısının verdiği zorluklar nedeni ile 240 ay taksitle ev almak isteyen sayısı’da gün geçtikçe artmakta ve taksitlerini daha düşük ödeyerek sıkıntısız bir şekilde ev sahibi olmayı istemişlerdir. Şimdi sizlere bu alternatifi sunan bankalar ile ilgili kısaca bilgiler verelim.

Kiracılar için özel bir seçenek olarak yaptığı kampanyada herkesi ev sahibi yapmayı hedefleyen Garanti bankasının 100.000 TL kredi için 240 ay taksit yapması büyük avantajlardan birisi olarak karşımıza çıkmıştır. Kullanmak istediğiniz uzun vadeli konut krediniz için faiz oranı % 1,14 civarında yer alır iken, Yıllık alınan faiz tutarının ortalama olarak % 14,84 civarında seyrettiğini görebiliyoruz. Bankadan kullandığınız kredinizi daha uzun bir zamana yayarak ödemek istediğinizde güzel bir fırsat doğurduğu ortaya çıkıyor. Krediyi kullandığımızda bize yansıyacak masraflardan bahsedelim. Öncelikle kredi tahsis ücreti olarak bizlerden 500 TL miktarında kesinti uyguluyor.  İpotek için uyguladığı kesinti 160 TL, ekspertiz ücreti 720 TL olarak hesaplandığında bizden toplam alınan kesintinin 1.410 TL olarak yansıdığını görebiliyoruz. Yaptığımız hesaplamalara göre kullandığımız kredinin geri ödemesinin 294.294 TL, Aylık ödemelerimizin ise 1.220 TL’yi bulduğunu görüyoruz.  Kredi kullanırken yapacağınız hayat sigortası’da tamamen size ve yaşınızda bağlı olarak değişiklik gösterecek, kimimiz fazla öder iken, kimimiz ise daha az ödeyerek hayat sigortamızı yaptırabiliyoruz.

Devamlı reklamlarını gördüğümüz bir banka olarak iyi bir hedef kitleye ulaşan Denizbank’ta ev almak isteyenler için uzun vadeli kredi fırsatı sunmaktadır. Bu bankadan alacağınız kredi ile’de diğer bankaları karşılaştırabilir, ev sahibi olmadan önce kararınızı vermeniz için bir yol daha bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Kullanacağınız 100.000 TL kredi için sizlerden alınacak faiz tutarı ve vade sayısı gibi faydalı bilgileri’de sunalım ve kararınızı vermeden önce değerlendirme yapalım. Ayrıca sizler için bu bankanın 25 Yıla kadar vade yapma fırsatı olduğunu’da belirtelim.  Deniz Mortgage kredisi adı altında kullanabileceğiniz kredinizin aylık faiz oranının % 1,19 olduğunu görüyoruz. Bu vade seçeneğine göre hesapladığımızda yıllık faiz oranının % 15,53 civarında yer aldığını hesaplıyoruz. Kredi kullanacaklar için bankanın size çıkarttığı masraflar ise şu şekilde sıralanmıştır:

Tüm masrafları hesapladığımızda bizden istenen tutarın 1.349 TL ‘yi bulduğu gözle görülür bir şekilde belli oluyor.

Diğer bankalara göre faiz sayısı biraz daha fazla olabiliyor. Tabi bu şekilde vade sayısı arttıkça ödeyeceğiniz faiz miktarının’da arttığını söylemekte fayda var. Şeker Finans tarafından sunulan Konut kredisinin 30 Yıla kadar vade seçenekleri bulunuyor. Kullanacağınız 100.000 TL kredi için ödeyeceğiniz vade oranı ise % 1,19 dan başlıyor. Yıllık olarak hesapladığımızda size yansıyan vade farkı % 15,53 civarında seyrediyor. Kullandığınız bu kredinin sizlere yansıyan aylık ödenecek taksit tutarı 1.263 TL olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca kredi kullandığınızda Konut ve DASK sigortası yapılma zorunluluğu’da bulunmaktadır. Kullandığınız kredi için yaptıracağınız sigortanın fiyatı yer yer değişiklik gösterebilir, daha az ve daha fazla ödeyenler arasında yer alabilirsiniz. Bunu belirleyen etkenler arasında yaş ve bazı özel durumlar değerlendirilerek oluşturulmaktadır. Kullanacağınız kredi için bu bankada’da dosya masrafları ve ek kesintiler yer alacak, bunları kısaca hesaplar isek ekspertiz ücreti, ipotek ve kredi tahsis ücreti olarak ödeyeceğiniz fiyat 1.349 TL civarında yer alacaktır.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com