Anasayfa » TAŞIT KREDİSİ » Taşıt Kredisi Nedir? Kısaca İnceleyelim
Taşıt Kredisi Nedir? Kısaca İnceleyelim

Taşıt Kredisi Nedir? Kısaca İnceleyelim

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi adından da belli olacağı üzere taşıt alacak kişiler için banklar tarafından belirlenen bazı kriterlere göre verilmektedir. Bazı zamanlarda otomobil kredisi, araç kredisi ya da araba kredisi olarak da karşımıza çıkabilir. Sıfır araba almak isteyenler ya da ikinci el araba almak isteyenlere miktarın tamamı bankalar tarafından karşılanmaktadır. Taşıt kredisi verecek olan bankaların her birinin farklı detayları bulunmaktadır. Özellikle faiz oranları değişken olmaktadır. İhtiyaç kredisine göre  taşıt kredisi daha avantajlı olacağından sizin tercihiniz elinize nakit para almak yerine otomobil alarak paranın direkt olarak otomobil satıcısına verilmesini tercih etmelisiniz.

Bankalar taşıt kredileri hakkında çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bankaların taşı kredileri kampanyalarını resmi web sitelerinden ya da yardımcı web sitelerden öğrenme şansınız mutlaka bulunmaktadır. Bazen ‘’ siz otomobilinizi seçin gerisini bize bırakın ‘’ ya da ‘’ siz arabanızı alın finansmanınız biz olalım ‘’ şeklinde bankaların sloganları ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda en iyi araştırma bankalara gitmek ya da sitelerine bakmak sizin için avantaj olacaktır.

Bankaların kendilerine has belirledikleri kriterlerden bahsetmiştik. Bunu örnekle biraz daha açmak istersek eğer; 0 Km araç alacak olan kişilerin araçlarına ‘’ satılamaz ‘’ ibaresi konulmaktadır. 0 Km araç sahibi olmak isteyen kişiler bankaya gittiğinde kesinlikle kefil isteme durumu olmaz. Zaten ödeme yapmadığınız durumlarda altınızdan arabayı çekip alabiliyorlar. Maksimum taşıt kredisi vadesi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Bazı bankalar araç bedelinin tamamına kredi verebilirken bazı bankalar ise %80 oranında ödemesini yapar ve geriye kalan %20’lik kısmın sizin peşin olarak vermenizi ister.

İkinci el araç alacak kişilere ise; Kişinin durumuna göre kefil istenebilmektedir. Aracın kasko bedelinin %80 ‘ine kadar kredi verilebilmektedir.

Burada eğer taşıt kredisi kullanmaya karar verdiyseniz, aracınızı beğendiniz ve son işlem olarak kredi kullanmak kaldıysa sizlere tavsiyemiz tek tek bankaların taşı kredisi faiz oranlarına bakmanız olacaktır.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’deki tüm bankalar taşıt kredisi vermektedir. Ancak her birinin farklı kriterleri belirlenmiştir. Sizlere taşıt kredisi veren bankalar değil de araştırmanızı en uygun faiz oranlarıyla taşıt kredisi veren bankalar şeklinde araştırma yapmanız daha uygun olacaktır.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com