Anasayfa » TAŞIT KREDİSİ » Senetle Araba Almak Yerine Galericiler Kredi Nasıl Kullandırır ?
Senetle Araba Almak Yerine Galericiler Kredi Nasıl Kullandırır ?

Senetle Araba Almak Yerine Galericiler Kredi Nasıl Kullandırır ?

Öncelikle herkese merhabalar, günümüzde senetle araba alan o kadar çok insan bulunmakta’ki bunların sorunlarına neden olan bazı detaylara değinmek istiyoruz. Öncelikle çoğu galericilerin kredi çıkmayan kişilere uyguladığı bu yöntem sayesinde herkes araç sahibi olabiliyor. Kefil gerektirmeyen ve en hızlı araç satın alma hizmetlerinden birisi olan bu yöntem ile bankalarda kredi notları düşük olan veya sicili bozuk olan kişiler kullanmak zorunda kalıyor. Taşıt kredisi ile bu durumu ortadan kaldıran bankalarda bu sıkıntıya bir çözüm bulmak için sürekli kampanyalar yapıyor ve kalite kurallarını güncelliyor. Çoğu insanın bankalar ile hiç işinin olmaması ve kredi kartı kullanmaması kredi çekmelerine engel olarak görülmektedir. Bazı kişilerin sorduğu sorulara cevap olarak paylaştığımız kredi sicili nedir ? adlı konumuzda bununla alakalı bilgiler vermiştik.

Bankalar ile çoğu oto galeri firması anlaşmalı olmakta ve kredi notu yüksek olan kişiler için anlaşmalı bankalar aracılığı ile kredi kullandırıyor. Hiç bir banka ile sorun yaşamamış ve banka ile ilişkileri iyi giden müşterilere hızlı bir şekilde kredi çıkaran galericilerin bundan ekstra bir kar oranı bulunmamaktadır. Taşıt kredisini çektiğiniz bankaların uyguladığı faiz dışında bir ücret ödemez, taksitlerinizi sadece bankaya ödersiniz. Doğal olarak araç üzerine çekilen krediler nedeni ile arabanızı satamaz veya devredemezsiniz. Bunu yapmanız için taşıt kredisi borcunuzu kapatmanız veya günü gelene kadar ödeyerek bitirmeniz gerekmektedir. Senetle araç almaya göre daha avantajlı ve karlı bir iş olan bankaların taşıt kredi sistemi sayesinde daha az faiz ödeyerek araç sahibi olabiliyoruz.

Başta büyük bankalar olmak üzere tüm finans kurumları 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Aldığınız arabanın %10 gibi bir miktarını ödeyerek geri kalanını bankadan çekebilirsiniz. Bankanın araç üzerine çıkardığı krediyi peşinatsız senetle araç satan firmalara göre daha az vade farkı ile geri ödeme yapmaktasınız. Aynı zamanda bankalar sizlere kaç ay sonra krediyi kapatma kararı alır iseniz o zamana kadar faiz uygulamakta ve geri kalan faizleri silmektedir. Aracınızı senetle araba veren galeriler aracılığı ile aldığınızda ise belirli bir ay sonra kapatmak istersiniz ve sizden çoğu galerici bu vade farkını düşmezler. Bu yüzden araç alırken yapmanız gereken ilk öncelik olarak bankaya başvuru yapmak ve en son çıkar yolunuz kalmadığı zamanlarda senetle araç alımı yapmak olmalıdır.

Öncelikle yapmanız gereken kimliğiniz, maaş bordosu, imza sürgüsü ve kaldığınız evin ikamet kağıdı ile nereden başvurmak istiyor iseniz o bankaya müracaat etmektir. Başvuru yaptığınız esnada bankalar ile bir sıkıntınız bulunmaması durumunda krediniz aracınız üzerine verilir ve aracınıza satılamaz katılarak size teslim edilir. Taşıt kredisini 48 aya kadar kendiniz belirleyebilir, daha düşük taksit seçeneğini seçerek daha az faiz ile dilediğiniz arabayı bankalar aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com