Anasayfa » İHTİYAÇ KREDİSİ » Ön Onaysız Kredi Nasıl Kullanılır ?
Ön Onaysız Kredi Nasıl Kullanılır ?

Ön Onaysız Kredi Nasıl Kullanılır ?

Kredi başvurusunda bulunulduğunda normal olan işleyişte kredi başvurusu için banka şubesine gidilerek gerekli evraklar bankanın ilgili birimine teslim edilerek kredinin sonuçlanması beklenmektedir. Bu işlem biraz zaman aldığı için son yıllarda kredi başvurusu konusunda daha pratik yollar izlenmektedir. Ön onaysız kredi başvuru yolları ile daha kısa sürede kredi alımının onaylanması söz konusu olmaktadır. Bunlardan biri bankaların kredi başvurusu için SMS yoluyla veya İnternet’ten başvurunun yapılması olarak gösterilmektedir. SMS veya İnternet yoluyla yapılan başvuru sırasında banklar müşterinin cep telefonuna bir onay kodu göndermektedir. Bu onay kodu telefonuna gelen müşteriler onay kodu ile birlikte banka şubesine giderek kredisini alabilmektedir. Bazı bankalar bu ön işlemlerinin hiçbirini yapmadan yani ön onaysız olarak kredi vermektedir.

Ön Onaysız Kredi Çekebilmek İçin Gerekli Koşullar

Bankalar kredi verecekleri zaman müşterinin maddi durumu ve banka ödemeleri ile ilgili durumunu gözden geçirmektedirler. Bu durum bankanın yaşayabileceği riski en aza indirmek için yapılması gerekli olan bir işlemdir. Bu durum ön onaysız kredi çekmek isteyenler için de biraz farklı olsa da aynı şekildedir. Bankalar ön onaysız kredi verecekleri müşterinin bankacılık işlemlerini inceleyerek olumsuz bir durumun söz konusu olup olmadığına bakarlar. Daha önceki ödemelerin zamanında yapılıp yapılamadığı bankacılık notunu etkilediği için yüksek kredi notu bankanın müşterisi için bir avantaj olarak görülmektedir. Ayrıca bu kredinin alınabilmesinde bankadan alınan kredilerin ve banka borçlarının zamanında ödenmesi önemli bir etken olduğu için bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca gelir durumunun yüksek olması ve müşterinin gelir durumu ile harcamalarının orantılı olması da büyük önem taşımaktadır. Ön onaysız kredi verilirken bazı bankalar kefil isteyebilmekte ve ipotek işlemi uygulamak isteyebilmektedir. Böyle bir durumun ortaya çıkabileceği düşünülerek kefil ve ipotek konusunda hazırlıklı olunmalıdır. Bunların yanında ön onaysız krediye başvurulabilmesi ve bu kredinin alınabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. TC vatandaşı olmak, banka ödemelerinde ödenmemiş borç durumunun bulunmaması, sigortalı olmak gibi şartlar bu krediyi almak için gerekli şartlar olarak gösterilmektedir. Bütün bu şartları üzerinde taşıyan kişi bankaya gidip ön onaysız kredisini alıp harcamaya başlayabilir.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar ve Özellikleri

Denizbank: Denizbank’tan ön onaysız kredi alabilmek için SMS ile başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Mesaj kısmına KESİN ONAYLI KREDİM yazılarak bir boşluk bırakılıp TC kimlik numarası yazıldıktan sonra 3280′e gönderilmesi gerekmektedir. Denizbank herhangi bir engelin olmaması durumunda hemen bu başvuruyu onaylayarak müşteriye dönüş yapmaktadır.

QNB Finansbank: QNB Finansbank’tan ön onaysız kredi alabilmek için İnternet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir. Enpara uygulaması ile ön onaysız kredi almak daha kolay olmaktadır. Bunun yanında QNB Finansbank müşteri hizmetleri aracılığıyla da ön onaysız kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Bu bankaların yanında Garanti Bankası, İng Bank gibi bankalar da uygun şartlarda ön onaysız kredi vermektedir.

 

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com