Anasayfa » KREDİLER » Evlilik Kredisi Başvuru Şartları ( Devlet Destekli )
Evlilik Kredisi Başvuru Şartları ( Devlet Destekli )

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları ( Devlet Destekli )

Evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin akıllarına takılan sorulardan bazıları neler gerekir ? ve hangi şartları yerine getirmemiz gerekmektedir ? soruları olmuştur. Her zaman evlenmek için bir takım masraflar içine giriyor ve hayatımızı birleştireceğimiz hayat arkadaşımız ile güzel bir düğün hayali kurarız. Zor zamanlarımızda bizler için sunulan avantajlı kredi seçenekleri arasında gelen devlet destekli evlilik kredisini almak için bazı şartlar gerekmektedir.

Öncelikle bu şartları sağlayan vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı gerekmektedir. Gençlerin mutluluğu ve bazı zorlukları geride bırakması için hayata geçirilen uygulamaların ardı arkası kesilmez iken sevindirici bir haberde devlet desteği ile evlilik oldu. Şimdi evlenmek isteyen çiftler bu uygulamayı merak ediyor ve nasıl çekecekleri hakkında bilgi edinmeye çalışıyorlar. Bu kredi seçeneği için öne çıkan bakanlıklarımızdan ”Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” yer almaktadır.

18 ile 24 yaş aralığında olan tüm gençlerimiz bu seçenekten Maliye ve Sosyal Güvenlik bakanlığının sunduğu uygulama sayesinde yararlanabilmektedir. Bu sayede evlenmek isteyen gençlerimizin önü açılacak ve hayalini kurduğu evliliği kısa zaman içerisinde gerçekleştirebilecektir. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen gençlerimizin kesinlikle ağır suçlardan ceza alarak sicilini bozmamış olması gerekmekte ve Türk Ceza kanununda yer alan diğer ağır işlenmiş suçlara bulaşmış olmaması gerekmektedir.

Bu çekilen kredi için ilk 1 yılı geri ödemesiz olmakta ve toplamda 5 yıllık bir ödeme çizelgesi içerisinde ilerlemektedir. Evlenen çiftin ilk yılın içerisinde bir çocuk dünyaya getirmesi durumunda bildirilerek bu 1 yılın + 1 yıl olarak uzaması’da sağlanmaktadır. Bu uygulamadan yararlanabilecek olan diğer kişiler ise devlet yurtlarında kalan ve öksüz gençleri’de kapsıyor.

Evlilik kredisini neden almamız gerektiği, ne zaman kullanabileceğimiz ve evleneceğimiz zaman aldığımız devlet destekli kredinin nasıl ve hangi şartlarda alarak ödeme yapabileceğimiz hakkında bilgileri yukarıda belirttik. Daha fazla detay vererek sizleri bilgi sahibi yapmak ve kullanmak istediğiniz bu kredi hakkında yol haritanızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Maddi sıkıntı içerisinde olan gençlerimizin yolunu açan bu tasarı sayesinde artık zorlanmadan kendi yuvalarını kurabilecek olan gençler bu projeden çok memnun kaldılar. Günümüz şartlarının karşımıza çıkardığı engelleri ortadan kaldırarak evlenmek isteyen çiftlerin yüzünü güldüren bu uygulama için başvuru her geçen gün artmakta ve evlenen çiftlerin sayısı çoğalmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen bu sistem çok beğeni almış ve gençlerin hayatlarında güzel bir yol haritası şekline dönüşmüştür. Bu kullanılan kredi için gençler aynı zamanda faiz ödemiyor, kullandığı krediyi zorlanmayacak şekilde aylık eşit taksitler ile ödeyebiliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının şart koştuğu ve yerine getirmeniz gereken bazı şartları ve maddeleri aşağıda sıraladık. Sizde Devlet Destekli Evlilik Kredisi kullanmak için aşağıdaki maddeleri dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Yukarıda yer alan bu şartları bulunduran genç çiftlerimizin 10.000 TL ye kadar sunulan faizsiz evlilik kredisini kullanmasında hiç bir engel bulunmamaktadır. Sizde evlilik kredisi ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak için şurada yer alan konumuzu’da incelemenizi öneririz. Şimdiden evlenmek isteyen tüm gençlerimize mutlu, sağlıklı ve güzel bir yuva kurmalarını diliyoruz.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com