Anasayfa » KREDİLER » Dükkan Açma Kredisi Veren Bankalar (İŞYERİ)
Dükkan Açma Kredisi Veren Bankalar (İŞYERİ)

Dükkan Açma Kredisi Veren Bankalar (İŞYERİ)

Dükkan açma kredisi, isminden de anlaşılabileceği üzere dükkan açmayı düşünen; ancak bu iş için yeterli sermayesi olmayan kişilerin başvurduğu kredi tipi olarak açıklanabilir. İhtiyaç kredileri grubu içerisinde gösterilen iş yeri açma kredisi, bugün yeni bir iş yeri açmak isteyen kadın ve erkek girişimcilerin tercih ettikleri kredi tipleri arasında yer almaktadır Dükkanınızı açmak; dükkanın açılışa yönelik alternatif masraflarını karşılamak için dükkan açma kredisinden faydalanmanız mümkündür. Dükkan açmak için kredi desteği sunan devlet bankaları olduğu gibi, özel teşebbüsler ile kurulan bankaların da çok olduğunu söylemek mümkündür.

Dükkan açmak için yeterli sermayeye sahip değilseniz, ya da bankaların KOBİ’lere yönelik olarak sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, siz de bankadan iş yeri açma kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz. Bu kredi tipi her bankanın kendince politikalar izlediği; farklı faiz ve vade oranlarının belirlendiği krediler arasında yer almaktadır. Bu krediye başvuru yapmak için birtakım şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Özellikle, dükkan açarken devletten yardım ya da hibe almayı düşünüyorsanız, bu noktaya dikkatinizi çekelim.

KOSGEB, KOBİ’leri destekleyen ve kendisinin desteklemiş olduğu sektörlerde girişimde bulunacak olan kişilere destek sağlayan kuruluşlar arasında bulunmaktadır. Faizsiz kredi veriyor olması ile özellikle birkaç yıldır ön planda olan, devlet destekli bir girişimcilik hizmeti olarak yorumlanan KOSGEB, dükkan açma kredisi almak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntemlerdendir. İş yeri açmak isteyenler için KOSGEB’in sunmuş olduğu son derece avantajlı hibe, 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

KOSGEB’ten işyeri açma kredisi almak isteyenler için bunu nasıl yapacaklarını belirtelim. Devletin desteklemiş olduğu bu projede, geri ödemesiz olarak kredi almak istiyorsanız 18 yaşmış olmanız şart. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundasınız. Belirli mali yükümlülükleri kapsayan kişiler için geçerli olan KOSGEB desteğinde, 100 bin lira değerinde faizsiz kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca 50 bin TL’lik hibe desteği ile bugün KOSGEB, girişimciler için harika fırsatlar yaratmaktadır. Yeni bir iş yeri açmak isteyen pek çok kişinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bir alt kuruluşu olan KOSGEB’ten destek aldığını da söyleyelim.

Girişimciliğinizi kanıtlamak için almış olduğunuz Girişimcilik Belgesi, KOSGEB’ten kredi almak istiyorsanız, mutlaka sahip olmanız gereken bir belgedir. Bulunduğunuz ilde, tarihleri gözeterek KOSGEB eğitimine girmek ve projenizi burada bulunan jüriye beğendirmeniz ikinci adımdır. Projenin beğenilmesi, KOSGEB hibesi ya da kredisini alabilmek için ikinci şartı oluşturmaktadır. Siz de bu kısımdan geçerek 1 aylık bir süre zarfında, gerekli belgeyi edinebilir; hibe ya da kredilerinizi alabilirsiniz.

İş planını sunmak, KOSGEB’e başvuru yapan herkesin en çok korktuğu bölümler arasında bulunmaktadır. Zira mevcut planınızı beğendirmek ve bu plan doğrultusunda ödeme talep etmeniz gerekir. Bu yüzden, yapacağınız girişim konusunda tecrübeli olma ve fikrinizin desteklenebilir olması son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada KOSGEB’in özellikle desteklediği bazı alanlar olduğunu da bilmelisiniz. Özellikle kadın girişimciler, KOSGEB’in bu desteği ile çalışma hayatına girmekte ve başarılı bir kariyer çizmektedir. Bu açıdan bakıldığında, kuruluşun oldukça avantajlı olduğunun altını çizmek mümkündür.

Dükkan açma kredisi almak isteyen herkes, bir girişimde bulunabilmek için dükkan açmak istiyor. Yeni bir iş kolu meydana getirmek ve kendi projenizi gerçekleştirmek artık mümkündür. Yeni bir dükkan açacaksanız, mutlaka elinizde sermayeniz bulunmalıdır. Sermayesiz olarak yola çıktığınızda ne yazık ki tökezlemeniz ve iflasın eşiğine gelmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu noktada, özel olarak kredi veren birçok bankanın da bulunduğunu söylemek mümkündür. Devlet destekli olmadığı için faizli olarak alabileceğiniz bu kredi; özellikle kampanyalı dönemlerde sizin için birçok avantaj sunmaktadır.

Garanti: Garanti dükkan açma kredisi veren bankalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle KOBİ’lere sunmuş olduğu avantajları ile bilinen Garanti, son zamanlarda herkes tarafından kullanılan bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. İş yeri Mortgage kredileri, ara ödemeli, balon ödemeli; azalan ya da artan taksitli olarak karşımıza çıkabilmektedir. Kısaca her türlü ödeme tipi, bankanın KOBİ’lere sunmuş olduğu avantajlar arasında yer alıyor. KOBİ’lere sunulan kredinin vadesi 120 ay olmakla beraber, bu almış olduğunuz krediyi 120 aylık taksitler halinde ödeyebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Halkbank: İş yeri açma kredisi almak istiyorsanız, Halkbank da size yardımcı olabilecek bankalar arasında yer almaktadır. Bir devlet bankası olduğundan dolayı Halkbank, son derece tercih edilen ve düşük faiz oranları ile iş yeri açmak isteyenlerin başvurduğu bankalar arasında bulunmaktadır.

120 ay vade ile %1,32 TL’lik faiz oranı ile ödeme yapabileceğiniz bir kredi türü olan bu ürün, son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. İşyerinin ekspertiz değerinin yarısı kadar kredi kullanabilir, düşük taksit miktarları ile 10 yıl boyunca ödeme yapabilirsiniz. Halkbank’ı tercih ederek bu kredi tipine başvuru yapmanız mümkündür.

TEB: TEB, küçük işletmeler için oldukça avantajlı oranlar sunan firmaların başında gelmektedir. İş yeri açacaksanız ve sermayeniz olmadığı için size yardımcı olacak bir kredi çekmeyi düşünüyorsanız, 50 bin Türk Lirası’na kadar kredi talebinde bulunabilir ve uygun taksit miktarları ile geri ödeme yapma şansına erişebilirsiniz. 12 aylık vadeler sunan TEB, ihtiyacı olanlar için avantajlı bir tercihtir.

ING Bank: ING Bank, 50.000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabileceğiniz bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Banka, son derece avantajlı faiz oranlarına sahip olması sebebi ile diğer birçok bankadan ayrılmaktadır. 36 aylık vade imkanları sunmakta, %1,34’lük faiz oranlarına sahiptir. Bu bankadan kredi alarak siz de iş yeri açabilirsiniz. İş yeri açmak isteyen kişiler, oldukça avantajlı seçenekleri ile bankalardan kredi alabilir, orta ölçekli işletme yolunda ilerleyebilir.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com