Anasayfa » TAŞIT KREDİSİ » Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır ?
Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır ?

Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır ?

Günümüzde senetle araba almak oldukça yaygın bir hale geldi. Peki her insanın akıllarına takılan sorulardan birisi olan senetle araba nedir ? sorusuna cevap vermek ve nasıl almak istediğiniz arabayı alabileceğiniz hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Öncelikle senetle almanın amacının kredi çekemediğimiz için başvurulan bir yöntem olarak belirtmekte fayda var. İnsanlar bankalar ile yaşadığı sorunlar nedeni ile kredi çekemez ve her hangi bir galericiden araç ihtiyacını gidermek adına senetle araç almaya çalışır. Kredi çekemediği için sadece galericilerin uyguladığı senetle vasıta alma yöntemleri hayata geçer. Bu şekilde her insanın sahip olmak istediği araç için belirli bir miktar ödeme yaparak araba almasının yolu açılır. Kısacası senetle araba almak galerici ile alıcı arasında gerçekleşen ticaret esnasında kredi kullanamadığı için galericinin açtığı kredi sayesinde ortaya çıkar.

Öncelikle her işin bir riski bulunmaktadır. Kısaca örnek vermek gerekir ise, bankalardan aldığınız kredinizi belirli bir zaman geciktirdiğiniz zaman icra yolu sizin için görünen en yakın tehlikedir. Bankalardan aldığınız kredilerin sizlere avantajının daha az faiz olduğunu ayrıca belirtmekte fayda var. Bu yüzden kredi çekebilen bir insanın senetle araç alma düşüncesi bulunmaz ve aklına bile gelmez. Sadece kredi çekemeyen ve bankalarda kredi sicili bozuk olan kişilerin tercih ettiği yollardan birisi olarak günümüzde görünmektedir. Ne kadar güvenli ? sorusuna yanıt olarak ise, ödemelerinizi düzenle yaptığınız her ticaret sorunsuz olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir hususu geçmeden belirtelim’ki ileride sorunlarla mücadele etmek zorunda kalmayasınız. Senetle aldığınız aracın vadesini gününde ödediğiniz taktirde sıkıntı yaşamayacağınızı belirtmiştik. Peki ödemeleri aksattığınız zaman ne olur ? işte bu soruya’da yukarıda bankalardan çektiğiniz krediyi ödememe sonucu ortaya çıkan icra olayı bunda’da geçerlidir. Bundaki risk ise aldığınız aracın bazı galericiler tamamını kapatsanız dahi faizlerin bir kısmını silmektedir. Ticaret yapacağınız oto galerinin tecrübesi ve firma geçmişini göz önüne alarak araç başında ticaretinizi yapmakta hiç bir sıkıntı bulunmaz ve arabanızı güven içinde satın alabilirsiniz. Aldığınız arabanın senetlerini düzenli olarak ödediğiniz sürece hiç bir problem yaşamadan araç sahibi olmanın faydalarını göreceksiniz.

Öncelikle şuna açıklık getirmekte büyük fayda bulunmakta, senetle yada kredi çekerek araba alacağınız yerin resmi bir firma olduğunu doğrulayarak alışveriş yapmalısınız. Senetle araba satışı yapan firmaların resmi olduğu ve size araç bedeli kadar fatura kesme zorunluluğu olduğunu ayrıca bir kenarı katalım. Araç alacağınız firmaların kurumsal olması ve vergiye tabi olması durumunda sıkıntı yaşamadan arabanızı devir alma imkanına sahip olabileceksiniz. Senetle aldığınız arabanızı sadece oto galeri firmaları sağlamakta ve bu hizmeti sıfır kilometre her hangi bir araba bayisinden almanıza imkan bulunmaz. Sadece galericilerden alabileceğiniz senetle araç imkanını değerlendirebilir, kira öder gibi kendi aracınıza sahip olma ayrıcalıklarından siz ve sevdiğiniz arkadaşlarınız, dostlarını kolaylıkla yararlanabilirler. Senetlerini düzenli ödeyen her kişinin aracı satın aldığı galeri ile arasında güven oluştuktan sonra her zaman araç alışverişini kolaylıkla yapabilir, bir birinize kolaylıklar sağlamanın verdiği güvenli ticaretin keyfini yaşayabilirsiniz.

Türkiye’nin en çok oto galericilerine sahip olan İstanbul Bağcılar’da senetle araç satan binlerce galeriye kolaylıkla ulaşabilir, bunun için hiç bir ücret ödemeden araç başında ticaretinizi yaptıktan sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak araç alımlarında imzaladığınız senet’in miktarını # ile kapatmanız ikili güven ve ileride çıkacak sorunların önüne bir nebze geçmiş olacaktır. Her ne arabası alır iseniz alın hiç bir şekilde açık senet üzerine imza atmayınız.  Tüm arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi bilgilendirmek için bu içeriğimizi sosyal ağlarda paylaşmayı unutmayınız…

 

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com