Anasayfa » BANKALAR » Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ?
Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ?

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır ?

Her geçen gün hızla vatandaşlara katkıda bulunan devletimizin bu sefer evlilik kredisi vererek destek olmaya başladığını söyleyebiliriz. Uzun zamandır hayata geçen bu proje ile evlenmek isteyen gençlerin masraflarını ve çeyizlerini rahatlıkla karşılayabilecekleri kredi tutarını devlet desteği ile artık alabilecekler. Uzun bir süre bakanlıkta ve mecliste hazırlanan taslaklar sonrasında yeni katkılar sağlamanın yolu açılmış, evlenecek olan çiftlerin yüzü gülmüştür. Gençler için ön plana çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı büyük özen göstermiş, devlet tarafından destekli olan evlilik kredisini günümüzde hayata geçirmeyi başarmıştır.

Bu tasarı onaylandıktan sonra her genç evlilik kredisine başvuruda bulanabilecek ve ihtiyaçlarını kolaylıkla faizsiz kullanacağı kredi sayesinde karşılayabilecekler. Tabi bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin ağır suçlardan sicilinin bozuk olmaması ve yüz kızartıcı suçlardan kaydı olmaması gerekmektedir. Verilecek olan bu kredi desteğinin miktarı en fazla 10.000 TL olarak belirtilmiş, kullanılan krediyi bir yıl geriye atarak ödemeye başlamaları için çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Gençlerimiz için büyük bir yardım olarak hayata geçirilen bu yasa sayesinde artık evlenirken zorlanıyorum derdine son verecek ve her çift mutluluğa giden adımda devletten tam destek alacaklar. Gençlerin evlilikten sonra 1 yıl içerisinde dünyaya bir çocuk getirmesi durumunda geri ödemeli bir yılına + bir yıl daha eklenerek toplamda ödemeye 2 yıl sonra başlaması sağlanacaktır.

Evlilik kredisini nasıl alacağım ? nasıl başvuru yapacağım ? sorularını kendinize soruyor iseniz sizin için hazırladığımız aşağıdaki bilgileri detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Detaylı olarak evlilik kredisini nasıl kullanacağınız ile ilgili tüm bilgileri kısaca sizlere derledik ve faydalanmanız için açıklığa kavuşturduk.

Gençlerin evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını ön gören yasalar sayesinde daha cezbedici ve aile kurmaları için ortaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan evlilik kredisinin büyük bir sevinç ile karşılandığını söylemekte fayda var. Evlilik kredisini kullanmak isteyen gençlerin öncelikler TC. Vatandaşı olması, Sabıka kaydının yüz kızartıcı ve ağır bir suç ile anılmaması gibi bazı şartlar ile sağlanması ön görülmektedir. Bunların dışında evlenmek isteyen gençlerden istenen bazı özellikler ise şu şekilde:

Yukarıda saydığımız maddelere uyduğunu düşünen tüm bay ve bayanlar devletin sunduğu bu büyük destekten faydalanmaya hemen başlayabilirler. Devlet destekli kredileri kullanabilecekleri devlet bünyesinde yer alan bankalar aracılığı ile evleneceklerini beyan ederek 10.000 TL ve 1 yıl geri ödemesiz olan krediyi kullanabilir, 4 yıl yapılan sıfır faiz imkanı ile taksitlerini ödemeye başlayabilirler. Her zaman sıkıntı yaşayan gençlerin yüzünü güldüren bu kanun sayesinde evlenmelerinin yolu açılmakta ve masraflarını rahatlıkla yaparak ödemede sıkıntı yaşamayacakları gerçeğini hepimiz tahmin edebilmekteyiz.

Kullanmayı düşündüğünüz evlilik kredisi için yapmanız gereken ilk öncelik bir banka şubesine gitmek ve evleneceğinizi söyleyerek devlet destekli kredi kullanmak istediğinizi beyan etmek olmalıdır. Bankanın sizlerden istenen şartları karşılamanız halinde başvurunuzu alması ve daha sonra krediniz onaylanır onaylanmaz ya hesabınıza aktarımı gerçekleştirildiği için bilgi vermesi, yada şubeden paranızı almanız için sizi davet etmesi gerekmektedir. Krediyi kullandıktan sonra 1 yıl geri ödeme yapmayacağınız için bankaya yatıracağınız taksitlerin planını ona göre ayarlayabilir, 1 yıl sonra rahatlıkla faizsiz destek kredisinin ödemesini yapmaya başlayabilirsiniz. Evlenmek isteyenler için büyük avantaj olarak sunulan bu hizmet sayesinde şimdiden binlerce genç evlenerek ailesini kurmaya başladı.

Kullanacağınız krediyi daha erken kapatmak istediğinizde sizlere avantajının sadece borcunuz kalmayacağı gerçeğini belirtmek isteriz. Devletimiz tarafından faizsiz olarak sunulduğu için ödeme yapacağınız andaki tutarın gerçek tutar olduğunu, hiç bir faiz olmadığını anlamanız gerekiyor. Ne zaman tamamını kapatmak istiyorum, ne yapmam lazım ? diyor iseniz bilmeniz gereken tek şey bu güne kadar ödemiş olduğunuz tutarı düşmeniz ve kalan tutarı bankaya götürerek yatırmanız olacaktır. Hiç bir faiz ödemeden kullandığınız krediyi eşit taksitlerle ödemek sizlerin zor zamanında sıkışmaması açısından büyük önem sağlamakta ve bankalardan kredi kullanarak faiz ödemeniz’den çok daha avantajlıdır.

Evlenmek için kullandığınız devlet destekli kredinizi ödeme konusunda sıkıntı yaşamanız halinde banka ile görüşerek sıkıntınızı anlatmanız gerekmektedir. Hiç bir bilgi vermeden kredinizi ödemiyor, banka tarafından bilgilendirme sonrasında geri dönüş yapmıyor iseniz yakın zamanda icralık olma yolunda kendinizi bulabilirsiniz. Bunun için hiç bir faiz ödemeyeceğiniz bu kredinizi düzenli olarak ödemeniz, size sunulan bu avantajı çok iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Kullandığınız krediyi ödemekte zorlanmanız durumunda banka tarafından tekrar bir yapılandırma talebinde bulunarak sizlere yeni bir alternatif sunulması için başvuru yapabilirsiniz. Tamamen bankanın kararı itibari ile yapılandırılmaya gidilebilir, yada kabul edilmeyerek sizden kredinizi ödemeniz konusunda uyarıda bulunulur. Geçmiş tüm taksitlerinizi ödemeniz icralık olmaktan sizi kurtaracak ve kalan taksitlerinizi ödeyerek borcunuzu kapatabileceksiniz.

Evlilik için kullanacağınız kredi miktarı azda olsa diğer bankalara göre sizleri daha karlı hale getirmektedir. Her hangi bir bankadan ihtiyaç kredisi kullandığınızda %1.26 civarında faiz ödemeniz gerekmektedir. Bu durumda kullandığınız krediden daha fazla ödemeniz gerekir ve ödemeniz gereken her ay taksit bedeli daha fazla olacaktır. Devletin sunduğu kredi sayesinde kullanacağınız para için hiç bir fazla fark ödemeyecek ve faiz tutarları cebinizde kalacaktır. Bu yüzden evlenmek isteyen gençlerimizin kesinlikle devletin sunduğu bu imkandan faydalanmalarını öneriyor, evlenecek olan tüm çiftlere mutluluklar diliyoruz.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com